• Náplň práce školského psychológa

• Školský psychológ
      • vykonáva odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, individuálneho a skupinového poradenstva, psychoterapie, prevencie a intervencie k deťom a žiakom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach,
      • vykonáva aj odborné činnosti psychologického poradenstva voblasti rodinných a ďalších sociálnych vzťahov.
      • Poskytuje psychologické poradenstvo a konzultácie zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom škôl a školských zariadení.
      • Pripravuje podklady pre odborných zamestnancov poradenských zariadení.
      Školský psychológ je na škole pre žiakov, rodičov a učiteľov a práve bližšie a častejšie poznanie detí a konkrétnych podmienok pomáha pri riešení aj aktuálnych, situačných problémov, ktoré sa u našich deti vzhľadom k ich diagnózam vyskytujú.

Priebežné konzultácie a poradenstvo v škole pre pedagógov a žiakov je doplnené tiež konzultačnými hodinami pre rodičov, pričom je možnosť po telefonickej  dohode stretnutie aj mimo nich.
      Okrem individuálnych konzultácií sa v podmienkach školy pripravuje aj možnosť klubových stretnutí rodičov podľa záujmu, keďže je potrebné využiť všetky možností na vzájomnú pomoc a podporu  rodičov aj iných odborníkov.
      Iba vzájomná spolupráca všetkých, ktorí sa na výchove a vzdelávaní našich detí podieľajú, im dáva šancu pre využitie ich schopností a prípravu do života, aby sme ho mohli zdieľať spolu, a nielen vedľa seba.

Konzultačné hodiny pre rodičov:
      Utorok 11.30 -13.30

PhDr. Dáša Kužnárová, psychológ