• Dňa 21.11.2016 bola rozhodnutím Ministerstva školstva SR do siete škôl a školských zariadení  zaradená Súkromná základná škola pre žiakov s autizmom, ktorej súčasťou je aj Súkromný školský klub deti s autizmom.

Naša škola bola založená po dôkladnom zvážení potreby vzniku takéhoto druhu školy v Košiciach. Základným motívom založenia bolo poskytnutie rodičom možnosť voľby pri vzdelávaní ich detí s diagnózou, ktorá zásadným spôsobom  ovplyvňuje celkové fungovanie ich života. Prax totiž ukazuje, že integrácia medzi intaktnú populáciu v bežných triedach ZŠ nie je vždy najprijateľnejším riešením.

Žiakmi našej školy sú prioritne deti s diagnózou autizmus a iné pervazívne vývinové poruchy bez mentálneho postihnutia /Aspergerov syndróm, HFA, Atypický autizmus a iné/.

Čo ponúkame?

- plnoorganizovaný výchovno-vzdelávací program  pre žiakov s poruchou autistického spektra

-prípravu na vyučovanie, voľnočasové aktivity, prácu v krúžkoch ako súčasť pracovnej terapie, komplexnú prácu s rodičom a dieťaťom so zameraním na zlepšenie komunikačných a sociálnych interakcií, ako aj celkové fungovanie v širších sociálnych skupinách, zvládanie situácií v praktickom živote

-edukáciu v štrukturovanom prostredí