• Najzaujímavejší ľudia, ktorých nájdete, sú tí, ktorí vám nebudú zapadať do vašich šuflíčkov.
        Oni si urobia svoje vlastné.
        Dr. Temple Grandin
      • Nehovorme si, že „za autizmom“ je iné dieťa. Milujme dieťa, ktoré máme pred sebou. Podporujme jeho záujmy, akceptujme jeho odlišnosť, posilňujme jeho slabosti tak, ako by sme to robili s každým dieťaťom. Niečo z toho bude oveľa ťažšie, ale to je náš cieľ.
        • Výsledky Testovania T5 2019

V národnom testovaní žiakov 5. ročníka dosiahli piataci našej školy 73,35% úspešnosť z matematiky, čo predstavuje o 9,95% vyššiu úspešnosť, ako je priemerná v SR (63,4%). Zo slovenského jazyka a literatúry dosiahli úspešnosť 73,3%, čo je o 8,5% viac ako národný priemer (64,8%).

Našim šikovným piatakom srdečne blahoželáme!

• Canisterapia

Žiaci prvého stupňa absolvujú canisterapiu počas vyučovacích hodín v rámci spolupráce so SOŠ veterinárnou v Barci. Prítomnosť psíkov, ale aj ostatných zvieratiek na hodine je pre deti zážitkom, ale aj pomocou a veľkým prínosom. Canisterapia prebieha pravidelne 1x do týždňa.

• Numerika

Súčasťou vzdelávania žiakov 1.stupňa je aj program Numerika. V programe Numerika sa využíva špeciálna metóda mentálnej aritmetiky, ktorá zapája obe hemisféry mozgu (ľavú aj pravú). Ich zapájaním a trénovaním sa dieťa stáva pozornejším, sebavedomejším a vnímavejším. Začína lepšie chápať matematike, prírodným vedám a ľahko sa učí cudzie jazyky. Tým sa úspešne realizuje vo svojom osobnom živote a má predpoklad na správny výber povolania do budúcnosti.

• Vianočná akadémia

Vianoce sú aj časom darčekov a prekvapení. Naši žiaci so svojimi pedagógmi pilne pracovali, aby pripravili prekvapenie a dar pre svojich rodičov a blízkych formou vianočnej akadémie. Videli sme tanečníkov, vypočuli sme si vianočné básne, piesne i vinše. Dozvedeli sme sa o tradíciách a spôsobe slávenia Vianoc v blízkych i ďalekých krajinách. Bol to pre všetkých úžasný zážitok.

• Vianočná burza

K Vianociam patrí aj vianočná burza. Tá naša bola spojená s vianočnou akadémiou. Žiaci sú veľmi šikovní, hlavne keď majú pri sebe takých kreatívnych pedagógov a vychovávateľov, ktorí ich talent dokážu rozvíjať. Pozrite sa na tú nádheru, čo dokázali vytvoriť. Za všetky vyzbierané peniažky ĎAKUJEME. Budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu pre našich žiakov.

• Bricklandia

13.12. sa naši druháci z 2.C vybrali do Bricklandie na výstavu z legokociek. Okrem obzerania krásnych stavieb, sa mohli aj sami zahrať. Neodradilo ich ani daždivé počasie. A že sa im to vyplatilo, posúďte sami. Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.

• Ekocentrum Sosna

V piatok, 22.11.2019, sme sa so žiakmi 1.A a 1.B vybrali do Ekocentra Sosna, kde sme sa dozvedeli veľa vecí o prírode a ako ju chrániť, ako byť ekologickejšími a neplytvať, lebo prírodu si musíme chrániť ako vtáčiky, pre ktoré sme vyrábali krmítka.

• 2.C na nákupoch

Aj takto môže vyzerať vyučovacia hodina. Žiaci z 2.C sa spolu s pani učiteľkou a pani asistentkou vybrali do obchodu. V rámci hodiny Rozvíjanie komunikačnej schopnosti a sociálnych zručností si svoje zručnosti šli vyskúšať priamo do terénu. A zvládli to na výbornú. Každý odchádzal so svojím mininákupom a novým zážitkom.

• Druháci v knižnici

11.októbra boli žiaci 2.A a 2.B v Knižnici pre mládež pri susednej ZŠ Belehradská. Získali veľa nových informácií o knihách. Vedeli odpovedať aj na mnohé otázky, napr. čo je ilustrácia, kto je ilustrátor, čitateľ. Potom sa aj sami zahrali na ilustrátorov a niečo pekné si nakreslili. Všetci sú veľmi šikovní. Tešíme sa na ďalšiu návštevu knižnice.

• Canisterapia a anime terapia

Počas celého školského roka majú naši žiaci canisterapiu a anime terapiu priamo v našej škole. Zabezpečuje a vedie ju SOŠ veterinárna z Barce. Žiaci si prítomnosť zvieratiek užívajú, Veľký úspech má canisterapia, ale obľube sa tešia aj ďalšie zvieratká - morčatá, zajačiky a dokonca aj had. Tešíme sa na každé ďalšie stretnutie,

• Botanická záhrada

Koncom októbra sa všetci žiaci našej školy vystriedali na výstave magických svetielkujúcich rastlín v botanickej záhrade. Túto jedinečnú výstavu sme si nemohli nechať újsť. Pri tej príležitosti si pozreli aj ostatné nádherné kvety, stromy, rastliny, prešli sa v lesoparku a samozrejme navštívili aj svojich zvieracích kamarátov. Všetkým sa v botanickej záhrade páčilo a určite tam neboli posledný krát.

• Deň zdravej výživy

16.október je Svetovým dňom zdravej výživy. Pripomenuli sme si ho aj v našej škole počas 3. a 4. vyučovacej hodiny rôznymi aktivitami zameranými hlavne na dôležitosť ovocia a zeleniny pre naše zdravie. Žiaci sa všeličo nové naučili a zároveň sa zabavili. Nechýbala ani tradičná ale aj netradičná ochutnávka.

• Minimaratón v ŚKD

Pri príležitosti Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach vychovávatelia v ŠKD dňa 10.10.2018 pripravili pre deti akciu „Minimaratón ŠKD“. Keďže bolo priaznivé počasie a babie leto sa naozaj vydarilo, nič nebránilo v zorganizovaní akcie v exteriéri školy.

Deti boli rozdelené do dvoch skupín podľa veku (1. a 2. oddelenie ŠKD). Trať nebola náročná, ten kto nevládal alebo zo zdravotných dôvodov nemohol behať, mohol sa po trati aj prejsť. Cieľom akcie nebolo zvyšovanie súťaživosti u detí, ale rozvíjanie zmyslu pre spolupatričnosť a zmyslu pre fair-play. Dôležité bolo zúčastniť sa akcie. Každý, kto sa zapojil, dostal medailu, pexeso, kľúčenku a sladkú drobnosť.

• Reflex - Kancelárske potreby
      • Meststká časť Košice - Nad jazerom